kolmapäev, 8. november 2006

Samsung D900 esimesed emotsioonid


Samsung D900

Kuna telefoni kodulehelt tehnilist spetsifikatsiooni lugedes telefonist nagu suurt aimu ikka ei saa, siis järgnevalt tuleb mõni rida sellest, mis tunne on mõneks ajaks Samsung D900 omale näpuvahele saades.

Välimus oli see mis peibutas seda mudelit natukene lähemalt uurima kuna kõik teised Slim Line Samsungid nii lahtikäiva klapiga kui ilma olid nähtud ja vaid liugurklapiga mudelit polnud näpuvahel mudinud.


Vabandust, aga kogu see jutt on kirjutatud valmis kõigepealt Google Docs&Spreadsheets keskkonnas ning sealt otse siia blogi postitatud mistõttu alljärgnevalt on keegi postitusest kõik täpitähed ära söönund ning need küsimärkidega asendanud.


Reklaamilause ütleb, et Samsung D900 is The World's Slimmest Slider
Samsung's SGH-D900 offers the latest in multimedia technology with premium slide-up design for business professionals. The 13mm slide-up is the thinnest slider ever designed. It also comes with a powerful 3.13 megapixel camera jne jne.

Tehnilised näitajad on ju suurepärased, kuid kas siis tegelikult on ka tegemist millegi nii suurepärasega kui reklaamitakse?

Päris kindlasti on ta siis omasuguste seas üks õhemaid ja kergemaid. Viimane liugurklapiga telefon mida natukene uurisin oli to Nokia 8800 Scirocco edition mis jättis suurepärase mulje eelkõige oma suurepärase viimistluse poolest. Hinna poolest ligi poole odavamat Samsungit näpu vahel keerutades tekib võrdlusena esialgu natukene võõristav emotsioon, et mis plastikust plõks-toos see veel on!? Korpus on üleni mustast plastikust ning vaid helitugevuse nupud, kuulari ümbris ning keskmise OK nupu õmbris on värvitud hõbedaseks mis võiks jätta muljet natukene soliidsemate materjalide kasutamisest. Kuigi needki elemendid on vaid värvikorra peale saanud plastikdetailid. Millegiga peab ka kaalu kerge hoidma.

Liugklapiga telefonide juures on vast kõige mõnusam see pöidlaliigutus kus saad hopsti väikese näpuliigutusega telefoni oma täies pikkuses välja venitada ning seni peidus olnud numbriklahvid esile tuua. Hooga klappi avades on aga üllatuseks kuulda veidrat ning "igavese viriseja" jaoks ebameeldivat klapiliuguri vedru pininat. Lüües klapp hooga lahti on sekundi murdosa jooksul kuulda veel kuidas kuskil korpuse sees miski vedru või metallist asi jääb natukene tagantjärgi pinisema/vibreerima. Ideaalis võiks ju klapp käia siuh ja siuh. Vähemalt Nokial käis.

Teine asi mis jääb klapi avamise kasutusmugavuse osas h��irima on see kui sa p��idlaga klappi avad siis klapi ��les l��kkamise ajal avaldad sa p��idlaga ka survet klapi allosas olevatele juhtnuppudele ning teinekord lihtsalt klappi avades oled sa juba ekslikult klapi avamise k��igus kas muusikapleieri v��i veebilehitseja k��ivitanud.

��ldiselt telefon k��es istub mugavalt ning avatud klapiga on tasakaalustatus hea. Telefon ei taha ��le k��e end maha keerata mis m��ne mudeliga on alguses p��ris problemaatiline kus peale klapi avamist ��ks v��i teine pool telefonist m��rgatavalt raskemaks osutub. Korpuse laius ja katteplastik on t��pselt sellised mis v��imaldavad korralikult telefoniga toimetada ilma, et peaks kartma juhusliku peostlipsamist.

Ekraan on suur ja ergast. Sama vinge kui k��igil teistel uutel Slim Line mudelitel. V��iks isegi veel suurem olla kuna ekraani ����rt j����vad ��mbritsema siiski veel k��llatki laiad musta v��rvi ribad. Korpus lubaks oma m����tmetelt veelgi suuremat ekraani kasutada. Asi mis aga hea ja m��istliku suurusega ekraani juures h��rib on see, et ikka ei suudeta telefoni men����de tekste ekraanile ��ra mahutada ning selleks, et n��ha kus men����s ma t��pselt olen ning mida mingi valik t��hendab, pean ma natukene ootama kui see men���� pealkiri end vaikselt kuskilt ekraani tagant v��lja kerib. V��rsekele kasutajale kindlasti harjumatu. Vana Samsungi omanik vast teab juba peast milliste l��hinedite ja s��naalguste taga ��ks v��i teine men����valik end peidab. Men���� on tal muidu sama mis teistel Slim Line telefonidel. ��ldiselt on nad vist k��ik v��ga sarnased ainult et iga��ks vastavalt kliendi maitsele erinevasse korpusesse paigaldatud. Kuigagi peab ju World's Slimmest Slideri tiitli omale saama.

Poole k��rvaga olen kuulnud, et p��ris paljud kasutajad tahavad, et telefoni ekraanis����stjal v��i ootere��iimis oleks n��ha suur ja selgelt loetavat kellaaega. D900 puhul on ekraan peale klapi sulgemist valitud aja m����dudes must kui ����. Ei ��htegi kirja. Samuti k��ne ajal l��litatakse ekraan t��itsa v��lja. Telefon k��rva juurest ��ra v��ttes v��ib j����da mulje nagu sa oleks v��ljal��litatud telefoniga r����kinud. ��nneks k��ll k��ne l��petades klapi sulgedes ja/v��i nuppe vajutades tuleb j��llegi pilt ette ning v��ib telefoniga rahumeeli edasi toimetada.

Laadijana/arvutijuhtmena on kaasas USB datakaabel. Viska telefon arvuti j��rgi, s��nkroniseeri kontakte ja kalendrikirjeid, salvesta pilte k��vakettale ning ��htlasi ka lae akut. Seda k��ik vaid ��he kaabliga teha on v��ga mugav. Andmete s��nkroniseerimiseks on ka Bluetooth ��hendus olema mis v��gagi viisakalt toimib. See v��ib olla k��ll v��ga v��heste probleem, aga ma tundsin puudust, et Samsungi PC Suite tarkvara ei v��imaldanud by default kontakte ja kalenrikirjeid Lotus Notes'iga s��nkronisserida. Valikus oli tuntumatest formaatidest vaid Outlook, Outlook Express, Comma seperated file ja *.vcf vist. Loomulikult ma saaks Notesist exportida ja p��rast importida aga t����tu oleks. Nokia ja Ericsson v��hemalt oma tarkvaraga lubavad Lotus Notesi probleemideta kasutada s��nkroniseerimisel. Sellest hoolimata sain suhteliselt v��hese vaevaga k��ik oma kontaktid telefoni ja s��nkroniseerimine t��iesti toimib.

Vibra alarm on sellel mudelil silmapaistvalt eriline. V��imalik, et minu k��es oleval mudelil on midagi viga, aga see vibra p��rin/pirin/surin on niiv��rd vali, et seda v��ib ka ilma meloodiata helinana kasutada. Nagu paar porik��rbest oleks suurde plekkpurki sumisema pandud vms. Hirmus valjult suriseb. Minu jaoks siis niiv��rd ebameeldivalt valjult, et telefon Mute'ks pannes ma Viba alerti k��ll peale ei j��tnud kuna kui see vibreerima hakkab siis ei ole enam vahet heli/m��ra tekitamise suhtes kas heliseb helin v��i v��riseb/sumiseb telefon niisama.

M��rkimist v����riks ka vast fotosilm mis on seekord 3Mpix jagu. Numbri j��rgi piisavalt palju kuid reaalsuses pigem suure resolutsiooniga palju udust pilti. Ka v��lk on olemas mis teeb t��itsa pimedas toas isegi meetri pealt sellist pilti kust midagi v��lja lugeda kannatab, kuid ju ei ole minu v��rinastabilisaator nii v��ljaarenenud, et alla 100 grammiste telefonidega h��maramates oludes teravat pilti saada. P��eval rohkes valguses tulevad loomulikult ilusad ja teravad pildid nagu enamuste telefonidega.

Need oli asjad mis mind k��ige rohkem h��irisid selle suurep��rase telefoni puhul. K��ik mis mainimata j��i oli t��en��oliselt juba niiv��rd hea, et ��lej����nu kasutamisega ma oleks p��ris rahul. M��nus ��huke ning suhteliselt ilus telefon igap��evaseks kasutamiseks. Numbriklahvistik on tasapinnaline kuid siiski mugavalt kasutatav. K��ik igap��evased p��hilised telefoniga suhtlemise toimingud on v��gagi mugavalt teostatavad ning selle koha pealt pole k��ll midagi ette heita. Eks igal mudelil ole omad v��ikesed erip��rad kuid sisuliselt on nad vist t��nap��eval juba k��ik nii head, et p��hifunktsionaalsuse osas pole enam midagi nuriseda.

Viide: Samsung SGH-D900

Kommentaare ei ole: