teisipäev, 5. juuni 2007

Tehnoseksuaal

Wikipedia - Technosexual: A person (usually a male) with a strong aesthetic sense and a love of gadgets. In this sense, it is a portmanteau word combining "technophile" and "metrosexual", which was first promoted by creative professional Ricky Montalvo[1] to describe "a dandyish narcissist in love with not only himself, but also his urban lifestyle and gadgets; a straight man who is in touch with his feminine side but has fondness for electronics such as cell phones, PDAs, computers, software, and the web."[2]

As with the metrosexual, companies have tried to promote the concept of the technosexual in order to sell products. Calvin Klein went as far as trademarking the term technosexual in 2005.


Ostsin omale täna kõrgtehnoloogilised aluspüksid. Poleks eales uskunud, et ma võiks aluspükste eest niivõrd palju raha välja käia (suhteliselt), aga nad olid reklaamijutu järgi nii hi-tech, et ma pidin paari proovimiseks võtma.

Riiete valikul on puuvill juba ammu minu jaoks liiga "old school". Tänapäeval on märgataval uhkemaid ja paremaid kosmosematerjale välja mõeldud. Paremini hingavaid, niiskust juhtivaid, kergemaid, venivamaid ja mida kõike veel.
Tehnoseksuaalina olen ma alati huvi tundnud uute võimaluste, materjalide ja lahenduste vastu. Nüüd on mul uued suvise hooaja super ventileeritavad, üli hästi niiskust juhtivad alukad mis reklaamijutu järgi peaks jalas istuma kui teine nahk. Ei ole küll varem väga süüvinud aluspükste moodi ja erinevatesse lõigetesse ning õmblustesse kuid neis pükstes on väidetavalt kasutatud innovaatilist lähenemist nii õmbluste kui materjalikasutuse osas.

Kunagi hakkasin jooksmas käima t-särgi ja puuvillase dressikaga. Mingi hetk aga langesin reklaamiohvriks ning hakkasin uskuma, et kõiksugu Hi-Vent, ClimaLite, Dry-FIT, Gore-TEX, Diaplex ning teised super hingavad ning niiskust juhtivad spets tehnilisest kangast rõivad teevad kasutusmugavuse seisukohalt väikest imet.
Peale nende uute revolutsiooniliste kangastega tutvumist ning omal nahal järgiproovimist enam sportimiseks puuvillast t-särki küll selga ei tahaks panna.

Tavalise t-särgi puhul oleks peale trenni justkui märg kalts sul ümber keha. Hea jooksusärgi puhul ei saa nagu arugi, et oleks väga higistanud kuna niiskus on kõik kanga valispinnale transporditud ning sealt kiirelt aurustunud. Materjaliteadus teeb tänapäeval imet.

Viide: Calvin Klein Targets Bloggers With New Fragrance
Viide: The New York Times - How to Bottle a Generation

Kommentaare ei ole: