esmaspäev, 31. detsember 2007

Valge mees on mures

Valge mees hakkab valmistuma lähenevaks talveks. Mõtleb, et ei tea, kui külm talv tuleb, et tuleks minna vana indiaanlase käest küsima. Lähebki. Vana indiaanlane arvab, et tuleb karm talv.
Teebki siis valge mees kõvasti puid, näeb kõvasti vaeva, aga et asi täitsa selge oleks läheb küsib veelkord vana indiaanlase arvamust talve karmuse kohta. "Väga külm talv on tulemas", vastab too.
Valge mees teeb veelgi rohkem puid, riidad muudkui kerkivad. Lõpliku selguse saamiseks otsutab viimast korda vana indiaanlase käest uurida, kas tuleb ikka külm talv. Vana indiaanlane kinnitabki, et viimaste aastate kõige karmim tali on tulemas. "Aga kust sa seda tead?" pärib seepeale valge mees.
"Valge mees teeb palju puid," vastab vana indiaanlane. image

Valge mees paistab tänavu päris mures olevat. Puid ei tee, aga alkoholi varub millegipärast meeletumas kogueses.

Nädala ilmast (31.12.07 – 5.01.08.)
Aastavahetusega vahetub seekord ka aastaaeg, see tähendab, et uue aasta esimestel päevadel langeb ööpäeva keskmine õhutemperatuur alates sisemaast kuni lõpuks saarte läänerannikul null kraadist madalamaks.
Ilmamuutuse toob algul Skandinaaviale ja seejärel Põhja-Venemaale laienev külm kõrgrõhuala. Väheseid lumelootusi pakub esmaspäeva õhtul Eesti lõunapiiride lähedale jõudev sajuala, mis aegamööda õhtu ja uue-aasta öö jooksul põhja- ja lääne poole liigub.

Kommentaare ei ole: