teisipäev, 26. veebruar 2008

Google Talk chatback badge

Juba jupimat aega on Google pakkunud võimalust kõigil Gmaili kasutajatel omavahel kiirsõnumeid vahetada. Moodsas maakeeles öeldes "chättida". Kasutades selleks siis Google Talk tarkvara või Gmaili keskkonda sisseehitatud jutustamise osakonda.

Täna oli väike uudis, et värskelt pakub Google nüüdsest võimalust lisada kiirsõnumite saatmise võimalus mistahes veebilehele või blogi. Tegingi siis väikese katse ja proovisin kuidas see toimib.
image 
Näiteks selleks, et oma blogi lisada väikest jutumulli kust lehe külastajad saavad sulle teateid jätta, pead sa esmalt minema Google Talk chatback leheküljele mis genereerib sulle valmis koodijupi mida oma kodulehele paigutada. Kopeeri see genereeritud kood, et hiljem see oma lehe kujunduse koodi hulka lisada.

Viide: Google Talk chatback badge

Nüüd kui sa oled Bloggeri kasutaja, siis pole muud keerulist kui võtta Bloggeri Dashboardilt/esilehelt link nimega "Layout" ning muuta oma blogi kujundust selliselt, et soovitud Google Talki jutumull saaks blogi kujunduse elementide hulka lisatud või siis soovi korral otse kujunduse koodi kirjutatud.

Salvesta muudatused, ning sul peakski lehele tekkima analoogne jutumull kui mul siin paremal äärel otse Skype olekunupu peal. image

A kuidas seda kasutada sõnumite vahetuseks? Pole muud keerulist, kui jutumullil klõpsata ning kui ma juhtun parasjagu oma Google kontoga kas GTalk programmi kasutama või Gmaili keskkonnas ringi toimetama, siis sinul kui lehekülastajast jutuvestjast hüppab ekraanil lahti aken mis võimaldab kiirsõnumitevahetust alustada.
 image

ning samal ajal annab minu Gmaili e-mailide lugemise leht vaikselt all nurgas teavitab, et
image

Nii lihtne see ongi. Oma blogi väikese kiirsõnumitevahetamise võimaluse loomine.

Viide: Google Talk chatback via GoogleTalk Blog

Kommentaare ei ole: